Piotr Pragłowski, były dyrektor szkoły w Huwnikach poleca szlak „Bohynie”, przy którego projektowaniu sam uczestniczył.
Podkarpacka Fundacja Ochrony Zabytków „Opoka”, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego w regionie, poleca piękne, acz często omijane zabytki architektury.
Monika Kaczmaryk, mieszkanka Nowosiedlec Kozickich, pasjonatka historii lokalnej i przyrody, poleca park dworski w swojej wsi.
dr Olga Solarz, aktywistka na rzecz ochrony zabytków i kultury Pogórza Przemyskiego, kluczniczka cerkwii w Kopysnie, rektor Uniwersytetu Ludowego w Nowych Sadach, poleca odwiedziny w miejscowościach o bogatej historii – Nowych Sadach i Falkenbergu.
Katarzyna Gubrynowicz, artystka grafik, fotografka, była prezeska Zarządu Głównego Związku Polskich Fotografów Przyrody, poleca najbardziej fotogeniczne miejsca widokowe.
Na wycieczki rowerowe zabrała nas Anna Siekierska, pracownica akademicka, rzeźbiarka i aktywistka zaangażowana w działania na rzecz ochrony przyrody.
Na spacer wokół Trójcy i wycieczkę przyrodniczą wzdłuż zielonego szlaku zabrał nas Andrzej Zbrożek, nauczyciel biologii w szkole podstawowej w Birczy.
Na spacer do Borysławki zabrał nas Antoni Pilch, lutnista, znawca lokalnej historii i kultury, organizator festiwalu „Borysławka”.
Artur Kaczmarek, mieszkaniec Ropienki i członek fundacji Naturalnie Ropienka poleca wizytę w kaplicy rodziny Wierzbickich i udział w odbywających się tam wydarzeniach kulturalnych.
Daniel Mielnik, Przemyślanin, od lat uwielbia odkrywać Pogórze Przemyskie, zarówno pieszo, jak i na dwóch kółkach. Na mapie poleca najlepsze miejsca do oglądania rykowiska.
Stanisława Cielniak, rodowita Rybotyczanka. Działa lokalnie promując bogatą historię i kulturę wsi – opiekunka mini-muzeum, uczestniczyła w nadawaniu nazw rybotyckich ulic. Zachęca do odszukania wodospadu na rzece Wiar.